„Oświadczam, iż ukończyłem/am 16 rok życia i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Garage V8, Dariusz Saletnik zgodnie z Polityką Prywatności w celu obsługi mojego zapytania. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.”

  Biuro:

  12 394 5707

  Mobile / WhattsApp:

  +48 507 452 749

  Skype:

  Mail:

  garagev8parts1@gmail.com

  Adres

  ul. Nadbrzezie 8, Kraków 31-983

  Godziny pracy w dni robocze: 9:00 - 17:00


  Współcześnie na polskim rynku samochodów, dużą popularnością cieszą się samochody produkcji amerykańskiej. Nic w tym dziwnego, ponieważ takie auta charakteryzują się wieloma istotnymi cechami i atutami. Do tego grona zalicza się między innymi Dodge Challenger, który jest chętnie wybierany przez szerokie grono użytkowników. Duża popularność dotyczy zarówno starszych, klasycznych, jak również nowoczesnych generacji tego pojazdu. Warto uzyskać więcej informacji na temat tego auta.

  Dodge Challenger – podstawowe informacje

  Oczywiście Dodge Challenger jest pojazdem produkcji amerykańskiej, który zalicza się do grona samochodów sportowych. Jego starsze generacje były produkowane w latach 1969-1983, a po wieloletniej przerwie wrócono do produkcji w roku 2007. Oczywiście wraz z upływem czasu, kolejne generacje tego auta zyskiwały nowy wygląd, rozwiązania technologiczne, a także wersje silnikowe. Zarówno klasyczne, jak i nowsze odmiany tego pojazdu posiadają wiele atutów, na które warto zwrócić uwagę.

  Potężne silniki gwarantujące dużą moc

  Jak na samochód sportowy przystało, poszczególne generacje Dodgea Challengera zostały wyposażone w mocne silniki o dużej pojemności, a także wysokiej mocy. W przypadku najmocniejszej wersji Dodge Challenger STR Hellcat wykorzystano jednostkę napędową V8 Supercharged HEMI, której moc to 727 koni mechanicznych. Słabsze wersje V6 i V8 posiadają pojemność 3,6-6,4 litra i moc w zakresie 309-492 KM. Są to więc również bardzo potężne jednostki napędowe.

  Atrakcyjny wygląd pojazdu przyciągający wzrok ludzi

  Niezależnie od wersji klasycznej, czy też nowoczesnej, Dodge Challenger wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem, który przyciąga wzrok wielu osób. W przypadku najnowszych wersji mamy do czynienia z silnie zarysowanym przodem oraz niewielkimi reflektorami o okrągłym kształcie. Całość uzupełnia podłużny grill. Jeśli chodzi o linię boczną to Dodge Challenger charakteryzuje się wysuniętym przodem oraz podniesionym tyłem

  Komfort i bezpieczeństwo na wysokim poziomie

  W tym 5-osobowym samochodzie wykorzystano specjalne fotele o sportowej konstrukcji. Posiadają one liczne opcje regulacji, a także podgrzewanie i wentylację. Tylna część zapewnia również sporo miejsca zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W najnowszym modelu ważną rolę odrywają innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz rozbudowany system multimedialny czy też systemy odpowiedzialne za precyzyjne kierowanie, bezpieczne hamowanie i ogólnie za wysoki poziom bezpieczeństwa jazdy.

  Gdzie szukać takiego auta?

  W związku z powyższymi cechami i zaletami, Dodge Challenger jest pojazdem amerykańskim cieszącym się bardzo dużą popularnością na terenie naszego kraju. Jego nabycie jest możliwe na terenie Polski i całej Europy z rynku wtórnego. Wystarczy tylko poszukać odpowiednich ogłoszeń w Internecie. Opcją alternatywną jest z kolei sprowadzenie takiego samochodu ze Stanów Zjednoczonych za pośrednictwem specjalnej firmy. Takie przedsiębiorstwa oferują pomoc w wyszukiwaniu konkretnych pojazdów, ich transporcie zza oceanu, a także w załatwianiu wszelkich niezbędnych formalności. Warto więc przejrzeć Internet w poszukiwaniu takich specjalistów.

  Części do aut z USA znajdziesz tu:

  Części Ford Mustang – Części Chevrolet Camaro – Części Chevrolet Corvette – Części Dodge Challenger