„Oświadczam, iż ukończyłem/am 16 rok życia i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Garage V8, Dariusz Saletnik zgodnie z Polityką Prywatności w celu obsługi mojego zapytania. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.”

  Biuro:

  12 394 5707

  Mobile / WhattsApp:

  +48 507 452 749

  Skype:

  Mail:

  garagev8parts1@gmail.com

  Adres

  ul. Nadbrzezie 8, Kraków 31-983

  Godziny pracy w dni robocze: 9:00 - 17:00


  Historia Forda Mustanga jest bardzo bogata, a jego początki sięgają lat 60-tych XX wieku. Od samego początku model ten kojarzy się z pojazdem sportowym o topornych, ale jednocześnie atrakcyjnych kształtach. Pierwsze modele były produkowane typowo z myślą o rynku amerykańskim i o młodych ludziach, którym zależało na samochodach o sportowym charakterze. W miarę wzrostu popularności zadbano w kolejnych wersjach o poprawę trakcji oraz innych parametrów docenianych również przez użytkowników europejskich. W latach 90-tych światło dzienne ujrzała IV generacja Mustanga charakteryzująca się agresywnym wyglądem i dynamicznymi parametrami. Bardzo dużą popularność zyskała jednak generacja piąta, która została wprowadzona na rynek w 2004 roku.

  Atrakcyjny pojazd po różnych modernizacjach

  Wspomniany Ford Mustang V, który ujrzał światło dzienne w 2004 roku, zrobił ogromne wrażenie w branży motoryzacyjnej, ze względu na to, że wyglądał bardzo podobnie jak swój pierwowzór sprzed 40 lat. Wykorzystano w nim elementy, takie jak okrągłe lampy czy też szeroki przedni grill, a także reflektory tylne podzielone na trzy części. Warto dodać, że model ten przeszedł sporą modernizację w 2010 roku pod kątem wyglądu, a także generowanych osiągów.

  Dynamiczne wersje silnikowe

  Tym czym Mustang wyróżnia się w branży motoryzacyjnej, jest oczywiście dynamika. Jeśli chodzi o piątą generację Forda Mustanga to oferta silnikowa obejmuje jedną jednostkę napędową V6 o pojemności 3,7 litra i mocy 305 koni mechanicznych oraz aż 4 silniki V8 wymienione poniżej:

  • 4,0 l i 213 koni mechanicznych,
  • 2 jednostki o pojemności 4,6 l i mocy 305 oraz 315 koni mechanicznych,
  • 5,0 l i 415 koni mechanicznych.

  Poza tym dostępne są wersje GT 500 Shelby o mocy 500 KM, GT 500 Shelby KR (540 KM) oraz Shelby GT-500 Super Snake o mocy 630 KM. W tych modelach wykorzystano dynamiczne jednostki napędowe V8 o pojemności 5,4 litra.

  Oczywiście tak wysoka dynamika i pojemność silników wiąże się z dość dużym spalaniem. Jest to jednak auto dla miłośników dynamicznej jazdy, dla których koszty eksploatacji nie mają znaczenia.

  O czym jeszcze warto pamiętać?

  Oczywiście korzystanie z tak dynamicznego auta obejmuje również konieczność zwracania uwagi na jego stan techniczny. Niezbędne jest przeprowadzanie regularnych przeglądów oraz wykonywanie czynności serwisowych. Dodatkowo warto pamiętać, że sportowy charakter tego pojazdu sprawia, że czasami uszkodzeniu może ulec skrzynia biegów, sprzęgło czy też dyferencjał. Naprawę takiego auta warto przeprowadzić w ASO lub u sprawdzonego mechanika. Do tego celu potrzebne są też wysokiej jakości części zamienne charakteryzujące się długim okresem żywotności.

  Warto zamawiać takie części w firmach oferujących import nowych oraz używanych, oryginalnych komponentów do Forda Mustanga. Przed ich zamówieniem konieczne jest podanie numeru VIN pojazdu, aby mieć pewność, że dany element będzie pasował do konkretnego modelu Mustanga. Pozytywną informacją jest fakt, że znalezienie porządnych importerów i sprzedawców części do Forda Mustanga nie jest trudne. Wiele takich firm posiada bowiem własne strony internetowe.

  Części do aut z USA znajdziesz tu:

  Części Ford Mustang – Części Chevrolet Camaro – Części Chevrolet Corvette – Części Dodge Challenger