„Oświadczam, iż ukończyłem/am 16 rok życia i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Garage V8, Dariusz Saletnik zgodnie z Polityką Prywatności w celu obsługi mojego zapytania. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.”

  Biuro:

  12 394 5707

  Mobile / WhattsApp:

  +48 507 452 749

  Skype:

  Mail:

  garagev8parts1@gmail.com

  Adres

  ul. Nadbrzezie 8, Kraków 31-983

  Godziny pracy w dni robocze: 9:00 - 17:00


  Samochody produkcji amerykańskiej charakteryzują się wieloma istotnymi cechami oraz zaletami. Nic więc dziwnego, że wiele popularnych modeli takich aut podbija rodzimy rynek, a także rynki na innych kontynentach, w tym również w Europie. Na terenie naszego kraju dostępnych jest wiele nowych i używanych pojazdów sprowadzanych ze Stanów Zjednoczonych. Posiadanie ich wiąże się z dużym prestiżem i możliwością cieszenia się dynamiczną jazdą. Warto jednak pamiętać, że do niezawodnego działania takich pojazdów istotne jest zapewnienie sobie dostępu do porządnych części zamiennych.

  Części do regularnego serwisowania pojazdów amerykańskich

  Podstawową kwestią w przypadku posiadania samochodu amerykańskiego, jak również samochodów innej produkcji, jest regularne serwisowanie. Obejmuje ono okresowe przeglądy techniczne i wymianę płynów, a także elementów eksploatacyjnych, takich jak na przykład:

  • olej silnikowy,
  • płyn chłodzący,
  • filtr oleju,
  • filtr powietrza,
  • filtr kabiny,
  • filtr paliwa,
  • tarcze i klocki hamulcowe,
  • rozrząd, itp.

  Takich elementów jest bardzo wiele i wraz ze zwiększającym się przebiegiem lub upływem czasu, niezbędna jest ich wymiana. W ten sposób auto będzie spełniało swoje zadania w sposób niezawodny przez długi czas i możliwe będzie zminimalizowanie ryzyka wystąpienia poważnych oraz kosztownych awarii.

  Części na wypadek poważniejszych napraw

  Posiadając auto amerykańskie, warto zaopatrzyć się nie tylko w elementy eksploatacyjne, ale również dobrze jest mieć dostęp do innych części zamiennych. Nawet w najlepiej zadbanym pojeździe może dojść do jakiejś usterki lub poważniejszej awarii. W takiej sytuacji konieczna jest regeneracja lub wymiana różnych części. Dzięki nim możliwe będzie przeprowadzenie skutecznej naprawy zgodnej z technologią producenta samochodu.

  Na co zwracać uwagę przy wyborze części do aut amerykańskich?

  Kupując części do pojazdów amerykańskich konieczne jest zwrócenie uwagi na wiele istotnych spraw. Dzięki temu można mieć pewność, że czynności serwisowe czy też naprawcze przyniosą odpowiednie rezultaty. Przy wyborze części warto więc kłaść nacisk na poniższe aspekty:

  • Pochodzenie części – na rynku można znaleźć zarówno komponenty oryginalne, jak również tańsze zamienniki pochodzące z niepewnych źródeł. W przypadku zamienników trzeba uważać, ponieważ ich niska jakość może sprawić, że po krótkim czasie ponownie dojdzie do awarii. Często lepsze są części używane i regenerowane, ale oryginalne.
  • Trwałość materiałów – oczywiście części do samochodów amerykańskich muszą być wykonane z trwałych komponentów. Auta amerykańskie trafiające do Polski są bardzo dynamiczne, więc ich komponenty są poddawane sporym obciążeniom, a części powinny być w stanie je wytrzymywać.

  Gdzie szukać porządnych części do samochodów amerykańskich?

  Na rynku działa wiele firm, które specjalizują się w imporcie oraz sprzedaży części do pojazdów amerykańskich. W ich ofertach można znaleźć wiele elementów nowych oraz używanych po regeneracji, które będą doskonale spełniać swoje zadania w czasie naprawy, a także serwisowania pojazdu. Sporo takich firm prowadzi swoje strony internetowe, więc ich znalezienie nie jest trudnym zadaniem.

  Części do aut z USA znajdziesz tu:

  Części Ford Mustang – Części Chevrolet Camaro – Części Chevrolet Corvette – Części Dodge Challenger